„4Life“ tinklaraštis Mokslas, sėkmė, tarnavimas ir lūkesčių patenkinimas

Patarimai, kaip mėgautis vasara

Patarimai, kaip mėgautis vasara

Kai vasara prasideda, mėgaujamės ilgesnėmis dienomis ir planuojame taip, kad maksimaliai išnaudotume kiekvieną akimirką. Vasaros patiekalai al fresco, gaivus jūros brizas ir maudymasis baseine. Turime daugiau laiko džiaugtis šeimos narių ir draugų kompanija, taip pat – atsipalaiduoti ir šiek tiek palepinti save pačius.

Vis dėlto vasarą reiktų nepamiršti ir sveikatos. Pernelyg daug karščio ar saulės gali paveikti mūsų odą, akis, kraujospūdį ir energijos lygį.

Patarimai, kaip vasara mėgautis sveikai:

 1. VARTOKITE PAKANKAMAI SKYSČIŲ

Turime gerti daug vandens ir kitų skysčių, net jei ir tuo metu nejaučiame troškulio. Tai ypač galioja tada, kai esame fiziškai aktyvūs arba vasarą sportuojame lauke. Jei kasdien suvartojame ne mažiau kaip du litrus vandens, tai padeda palaikyti normalias fizines bei pažintines funkcijas1. Nederėtų perlenkti su alkoholio arba daug cukraus turinčių gėrimų vartojimu, nes jie gali sukelti pernelyg didelį organizmo skysčių praradimą.

 1. KONTROLIUOKITE LAISVUOSIUS RADIKALUS

Kai per vasaros atostogas esate saulės atokaitoje, jūsų organizmas generuoja daugiau laisvųjų radikalų. Šie laisvieji radikalai gali paveikti įvairias mūsų kūno dalis, pavyzdžiui, odą ir akis.

 • Saugokite savo odą

Tam, kad apsaugotumėte savo odą nuo saulės spindulių, kremas nuo saulės svarbus ištisus metus, tačiau vasarą jo svarba yra ypač didelė. Kiti faktoriai, į kuriuos derėtų atsižvelgti naudojant kremą nuo saulės, – tai:

 • Naudoti kremą, labiausiai tinkantį mūsų odos tipui bei amžiui.

 • Per dieną jo vis užtepti iš naujo.

 • Kremo užtepti ir įtrinti ant viso kūno paviršiaus. Nepamirškite labiausiai paveikiamų sričių, tokių kaip skruostai, nugara, pečiai ir pėdų viršus.

Be to, svarbu vartoti maisto medžiagų, pasižyminčių antioksidacinėmis savybėmis, tokių kaip vitaminas A arba vitamino B kompleksai, tokie kaip niacinas ar biotinas. Šie vitaminai padeda mums palaikyti normalią odos būklę1.

 • Saugokite savo akis

Akys saulės spindulių poveikiui yra ypač jautrios, net labiau nei oda. Ultravioletiniai spinduliai gali pažeisti įvairius akių sluoksnius.

Tam tikri karotinai iš daržovių, ypač oranžinės spalvos, gali padėti apsaugoti akis nuo saulės spinduliuotės. Liuteinas ir zeaksantinas – tai riebaluose tirpūs geltonos spalvos karotenoidai, kurių didelė koncentracija yra akies geltonojoje dėmėje. Šias medžiagas galite rasti maisto papilduose, tokiuose kaip „4Life Transfer Factor Vista™“.

 1. VALGYKITE MAISTĄ, SUTEIKIANTĮ ENERGIJOS

Jei norite vasara mėgautis turėdami 100 % energijos lygį, privalote valgyti maistą, suteikiantį tvarios energijos. Patariama rinktis lengvus vasaros receptus, suteikiančius skysčių ir energijos. Štai keli pavyzdžiai:

 • Vaisiai: kaip ir antioksidantai, jie mums suteikia energijos. Vaisiai ir uogos, tokie kaip gervuogės, kiviai, persikai ar nektarinai, gali tapti idealiu pagrindiniu vasaros patiekalų ingredientu. Jei juos deriname su neriebiais pieno produktais, tokiais kaip Burgoso sūris, varškė arba natūralus jogurtas, tai gali tapti puikiu pasirinkimu pusryčiams, užkandžiui ar sveikai vasariškai vakarienei. Taip pat galima pasigaminti koncentruotų vaisių sulčių, ypač tinkamų vartoti keliaujant.

 • Daržovės: tai paprasti variantai vasariškoms salotoms, crudités, gazpacho arba salmorejo. Be to, jei su kartu su vaisiais daržovių įdedate į tirštus kokteilius, tai tampa puikiu deriniu ir suteikia antioksidantų, skaidulų bei gausybę vandens. Be to, daržovių galite dėti į skanias ir atšaldytas vasariškas sriubas.

 • Alyvuogės: tai sveikų riebalų šaltinis, jos taip pat suteikia druskos. Jei alyvuogių valgoma saikingai, jos gali tapti skaniu užkandžiu. Kai kraujospūdis žemas, jos gali padėti jį vėl pakylėti į normalų.

 • Riešutai: suteikia ilgai išliekančios energijos, yra labai praktiškas pasirinkimas keliaujant, vaikštant arba užsiimant sportu. Be to, jie puikiai tinka į salotas, jogurtus arba tirštus kokteilius.

 1. APSAUGOKITE SAVO MIKROFLORĄ

Valgymas gali ir sutrikdyti mūsų virškinimo sistemą. Vasarą dažnai pasireiškia dujų kaupimasis, vidurių užkietėjimas, o kartais – ir viduriavimas, sukelti netikusio maisto arba prastos vandens higienos.

Visada privalome rinktis patiekalus, kurie yra gerai apdoroti termiškai, deramai atšaldyti parduotuvėse ar restoranuose ir, priklausomai nuo to kur keliaujame, rinktis vandenį buteliukuose.

Kita žarnyno floros priežiūros alternatyva yra maisto papildai su probiotikais.

 

 • Reglamentas (ES) Nr. 432/2012